niedziela, 31 lipca 2016

#81 Zapraszam Was do... Złotego Stoku (3/3)

Hejka:):)

Za Nami już lipiec. Połowa wakacji za Nami i czas na małe podsumowania.
Ten miesiąc zleciał mi szybko ale dość rozmaicie. Było czyste lenistwo ale także wielkie podróże.
Jednym zdaniem: lipiec był udany!:)

W tym poście ostatni raz zaproszę Was do Złotego Stoku.
Kolejnym przystankiem pod czas Naszej wycieczki był Średniowieczny Park  Techniki!

Co piszą na stronie:


Dawno, dawno temu gdy na świecie nie było elektryczności, silników parowych ani mechanicznych ludzie też potrafili projektować i stawiać olbrzymie budowle. Funkcjonowały zakłady pracy, huty, kuźnie i kopalnie. Dzięki zastosowaniu wyjątkowych urządzeń technicznych przemieszczano olbrzymie ciężary na duże wysokości i odległości.
Wszystkie rodzaje średniowiecznych urządzeń technicznych: potężne młyńskie koła, kierat, hutę i stęporowe kruszarki możecie zobaczyć w Średniowiecznej Osadzie Górniczej w Złotym Stoku. Każde urządzenie funkcjonuje i jest w pełni interaktywne – wystarczy siła własnych mięśni aby wprawić je w ruch.
Dodatkowo na trasie zwiedzania czeka na Was tajemniczy i niezapomniany LABIRYNT STRACHU.
Ostatnim etapem wędrówki po średniowiecznym świecie jest Chata Kata w której zobaczycie jakie kary groziły przestępcom w  tamtych czasach i czym tak naprawdę zajmował się kat, który opowie Wam o swojej ciężkiej pracy.
Dodatkową atrakcją jest możliwość przejażdżki CZOŁGIEM skonstruowanym według pomysłu Leonarda da Vinci. Jest on jedynym eksponatem w Polsce, który jest w pełni mobilny.


W Średniowiecznym Parku Rozrywki każdy znajdzie coś dla siebie. Dzieci mogą zaczerpnąć historii po przez zabawę. Przewodnicy opowiadają bardzo interesująco i zachęcają do wypróbowania jak to było kiedyś. Panów zainteresuję na pewno majstersztyk jak to wszystko działa więc będą zaglądać, dotykać i tak dalej. My Panie też możemy spróbować podnieść dwu tonowy konar drzewa i pokazać Naszym połówką, że nie należymy do słabej płci!
Polecam te miejsce szczególnie na rodzinne wypady. Świetna zabawa przy okazji można czegoś interesującego się dowiedzieć. 

Do następnego!


5 komentarzy:

 1. Jakie świetne miejsce :) Czołg musi być ciekawą atrakcją :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesujące miejsce :d

  grlfashion.blogspot.com
  zapraszam:* Odwdzięczam się za każdą obserwację :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł na wycieczkę, na pewno się wybiorę jak będę w okolicy :)

  OdpowiedzUsuń